Прогноз: 95-й бензин подорожает до 10 грн за литр

30 апреля, 10:35 | Юлия Зарицкая

Вже цього року ціни на заправках зростуть від 50 копійок до 2 гривень за літр. Тобто, наприклад, 95-й бензин подорожчає до 10 гривень за літр.


Саме так эксперти коментують законопроект про збільшення акцизного збору в півтора рази на всі види пального, який зараз розглядається у Верховній раді.

 

Так, тонна нафтопродуктів буде коштувати замість нинішніх 110 євро - 170 - 200.

 

Проте вже зараз, в очікуванні подорожчання, деякі продавці пального почали потроху піднімати ціни.

 

Богдан Гузь, експерт ринку нафтопродуктів каже: "Кому цікаво продавати сьогодні товар, який завтра буде коштувати на 50 копійок дорожче. Якщо у вас є цей вид товару і завтра він буде коштувати дорожче, ви ж оптом його не продасте сьогодні. Тому оптові фірми заздалегідь будуть вже піднімати ціни, щоб не втратити дохід".

 

Проте різкого стрибка цін експерти не прогнозують. Подорожчання, швидше за все, пройде в два етапи, кажуть вони.

 

Перший очікується протягом кількох місяців. Другий - у листопаді. Тому щоб якось заощадити, радять переходити на альтернативні види палива.

 

До того ж скраплений газ є більш безпечним для навколишнього середовища, адже вважається більш екологічно чистим порівняно з бензином і дизпаливом.

 

Відзначимо, частка неякісних нафтопродуктів на ринку України може перевищити 50% від загального обсягу. Про це заявив експерт ринку палива консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

 

"За нашими оцінками, в минулому році 50% палива на нашому ринку не відповідало держстандарту. Однією з причин, яка призвела до збільшення фальсифікатів, є зростання акцизного збору на початку минулого року", - заявив він.

По материалам АТН


      ................

Новости партнеров
...
...
...
...
...
Горячие темы
Новости партнеров
 


  
×
Читаем также: