Ющенко настаивает на реализации жилищной программы

26 марта, 17:06 | Евгений Утров

Президент України Віктор Ющенко оголосив поточний рік роком реалізації програми "Доступне житло". "2008 рік ми оголошуємо роком початку реалізації програми "Доступне житло", — заявив він на Загальних зборах членів Будівельної палати в Києві. — Переконаний, що це буде одна з успішних, сучасних національних програм. Я не сумніваюся в її успіху".

Нагадаємо, раніше, розповідаючи про програму "Доступне житло", глава держави відзначав, що вона розрахована на сім'ї, щомісячний дохід яких складає 2,5-3 тис. грн і у яких немає можливості придбати житло, узявши кредит в комерційному банку.

Влада, підкреслив сьогодні Віктор Ющенко, повинна зробити все для реалізації цієї програми. Зокрема, за його словами, на такі цілі необхідно передбачити в змінах і доповненнях до Державного бюджету на 2008 рік виділення більше 2 млрд. гривень, а також внести до закону про Держбюджет зміни, які передбачали б безкоштовну процедуру відведення землі під доступне житло. "Я проситиму народних депутатів допомогти будівельникам і внести ці поправки", — повідомив Віктор Ющенко.

Глава держави вважає, що місцеві державні адміністрації або органи місцевого самоврядування повинні безкоштовно виділити земельні ділянки для будівництва доступного житла.

Також, на думку гаранта, держава повинна надавати громадянам одноразову грошову допомогу для початку будівництва, розмір якої складав би приблизно 30% від загальної вартості житла, тоді як дві третини вартості приміщення оплачувалися б самими громадянами. Ющенко нагадав, що саме про те йде мова в його Указі "Про заходи по будівництву доступного житла в Україні і поліпшенню забезпечення громадян України житлом".

Реалізації програми "Доступне житло", упевнений глава держави, можна досягти, змінивши національну політику у сфері будівництва з тим, щоб житло в Україні стало доступним для всіх верств населення. "Через цю програму ми повинні дати фундаментальну відповідь людям, які стоять на квартирній черзі: медикові, вчителеві, військовослужбовцеві", — підкреслив президент.

При цьому він висловив думку, що вирішити проблему будівництва доступного житла можна шляхом скоординованої і гармонізованої роботи влади. "Упевнений, що багато негативів, що існують на ринку житла, — проблеми, які можна вирішити, гармонізуючи підходи багатьох сторін, — заявив Віктор Ющенко. — Для того, щоб поставити крапку в цьому питанні, нам потрібно зробити багато контактів і комунікацій між парламентом, урядом, місцевим самоврядуванням, підрядчиком, а також замовником".

Коментуючи роль будівельників у реалізації програми "Доступне житло", гарант відзначив, що вартість такого житла не повинна перевищувати визначеного рівня. За його словами, нинішня система дозволів підтвердила свою неефективність, викликавши виникнення корупційних схем, необґрунтоване зростання цін на житло, а також випадки розкрадання грошей громадян, вкладених у будівництво.

Ющенко підкреслив, що виступає проти такої системи. На його думку, не будівельник повинен збирати підписи, а місцева влада повинна пропонувати практично готовий проект доступного житла. І саме тому, відзначив президент, концепція розвитку житлового будівництва в Україні побудована на конкурсній основі, коли право на участь у проекті отримує той, хто пропонує кращі умови, будь це місцева влада, будівельні організації або банківські установи.


      ................

Новости партнеров
...
...
...
...
...
Горячие темы
Новости партнеров
 


  
×
Читаем также: