Профсоюзы обвинили Тимошенко в обмане украинцев

02 февраля, 11:31

Федерация профсоюзов Украины выступила с заявлением относительно неправдивого информирования общества Премьер-министром Украины Юлией Тимошенко относительно позиции профсоюзов. Текст заявления приводим полностью:

 

«Виступаючи на телеканалі «Інтер» 29 січня ц. р. Прем'єр-міністр України Тимошенко Ю. В. заявила, що профспілки України нібито негативно оцінюють нові соціальні стандарти (розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати), запроваджені відповідним Законом з 1 листопада 2009 року.

 

Члени профспілок, профспілкові організації, трудові колективи підприємств вимагають оприлюднити офіційну позицію ФПУ з цього питання.

 

Федерація профспілок України заявляє, що слова Прем'єр-міністра  Ю. Тимошенко - це відвертий обман українського суспільства. Неможливо уявити собі, щоб відповідальна перед людьми професійна спілка заперечувала проти підвищення злиденних заробітних плат і пенсій в умовах стрімкої дорожнечі та поширення бідності, як це є зараз в Україні. Федерація профспілок України активно вимагала від Верховної Ради України прийняти закон про підвищення соціальних стандартів, від Президента України - підписати, а від Уряду - безумовно виконувати. Вимоги підтримали й інші профспілки, які входять до Спільного представницького органу профспілок на національному рівні. Загалом - це єдина позиція понад 95 відсотків членів профспілок України.

 

Якби не активна підтримка парламенту українськими профспілками, то до цього часу завдяки Уряду мінімальна зарплата становила б 681 грн, а не 869 як є зараз, а прожитковий мінімум пенсіонерів - 507 грн замість 695.

 

Можливо, Прем'єр-міністр висловлює думку декількох «жовтих» профспілок, яких пригріла біля себе Міністр праці та соціальної політики Л. Денисова, то більшість з них не мають відношення до профспілкового руху України, оскільки створені спеціально для «обслуговування» влади чи роботодавців.

 

Саме тому слова Прем'єр-міністра України сприйняті у профспілковому середовищі, працівниками підприємств з глибоким обуренням, адже підвищення заробітних плат, пенсій, прожиткового мінімуму, належне фінансування зарплати в бюджетних галузях тривалий час залишаються предметом жорсткого протистояння ФПУ з Урядом та Міжнародним валютним фондом, під диктовку якого протиправно впроваджуються цинічні соціальні обмеження.

 

Закликаємо всіх членів профспілок України не вірити порожнім словам і сприймати їх виключно як нечесну передвиборну агітацію.

 

Федерація профспілок України запевняє, що профспілкові організації й надалі домагатимуться соціальних стандартів, яких заслуговує важка праця українців, а вони - значно вищі від тих, про які «дбає» Уряд і Прем'єр-міністр Ю. Тимошенко».

 

Голова Федерації профспілок України Василь Хара.

По материалам ura-inform.com


      
Статьи
Новости партнеров
...
...
...
...
...
Горячие темы
Новости партнеров
 


  
×
Читаем также: