Малому бизнесу предоставят налоговые каникулы

04 июня, 11:47 | Юлия Зарицкая

В течение 5 лет, с 1 января 2011 года, малый бизнес не будет платить НДС и налог на прибыль.

 

 Об этом заявил председатель Государственного комитета по вопросам регуляторной политики и предпринимательства Михаил Бродский, передаёт РБК-Украина.

 

"С 1 января 2011 г. будут налоговые каникулы, как обещал президент Украины. Налоги малые предприниматели платить 5 лет не будут. Налоги - ни НДС, ни налог на прибыль, платить не будут", - заявил Бродский.

 

В то же время он отметил, что налоговые каникулы не должны распространяться на уплату предприятиями взносов в Пенсионный фонд. "Я уверен, что в Пенсионный фонд (предприятия) должны платить", - заявил Бродский.

 

2 июня т.г. президент Украины Виктор Янукович на II заседании Комитета экономических реформ заявил, что будут прилагаться все усилия для улучшения инвестиционного климата в Украине, в частности, в ближайшее время будет реформирована налоговая система. Власть сделает всё возможное для принятия Налогового кодекса и некоторых изменений в действующее законодательство.

 

Также стоит напомнить, что 19 апреля с.г. премьер-министр Украины Николай Азаров заявил, что новый Налоговый кодекс вступит в силу 1 января 2011 г.

 

Главное, что должно быть в кодексе, по словам Азарова - основа дальнейшей либерализации налоговой системы, создания благоприятных условий, для бизнеса, а также налоговые каникулы для малого бизнеса и "целый ряд других моментов, которые стимулируют средний бизнес, малый бизнес".

 

Следует отметить, что ранее правительство обещало предпринимателям кредитные каникулы до 18 месяцев, в течение которых они без санкций и штрафов смогут не выплачивать тело кредита. Банкіри вважають, що канікули не можна надавати всім позичальникам, оскільки це викличе зростання шахрайства і збитків банків. Реалізувати ідею можна, якщо НБУ продовжить терміни кредитів рефінансування і полегшить резервування за поганими позиками, пише "КоммерсантЪ-Украина".

 

Представники малого і середнього бізнесу отримають можливість вимагати від банків кредитні канікули, протягом яких вони платитимуть лише відсотки за позиками, йдеться в проекті закону "Про припинення заборгованості малих і середніх суб'єктів підприємницької діяльності перед банками-кредиторами", що розробляється Держкомпідприємництва.

 

Виплата основної суми боргу буде відстрочена, а банк не зможе нараховувати боржникові комісію, штрафи і підвищувати процентну ставку. У законі будуть прописані причини відмови позичальникові в наданні канікул і визначені групи клієнтів, що мають право на них (наприклад, позичальники з простроченням менше 180 днів), йдеться в повідомленні комітету. Але глава комітету Михайло Бродський заявив, що кредитні канікули планується запровадити для всіх. "Держава повинна захистити своїх громадян, а не тільки представників бізнесу, дозволивши їм отримувати відстрочення по сплаті тіла кредиту строком до 18 місяців", - сказав він, уточнивши, що відстрочать і погашення споживчих позик. За даними Нацбанку, на 1 січня портфель кредитів фізичних осіб становив 233,8 млрд грн.

 

Депутати підтримують послаблення для бізнесу. "Проблеми з кредитуванням найбільше вдарили по малому і середньому бізнесу. Тому таку ініціативу слід якнайшвидше розглянути в комітеті, вивчивши, які будуть збитки банків і чи є можливість їх компенсувати", - заявив секретар комітету Верховної Ради із питань фінансів і банківської діяльності Юрій Полунєєв. "Реалізація закону супроводжуватиметься ускладненнями. Держкомпідприємництва мало просто домогтися його ухвалення, потрібно стежити за його виконанням", - зазначив партнер компанії Ernst & Young Олексій Кредисов.

 

Банкіри очікувано незадоволені цією ініціативою і пропонують доповнити її фінансовими гарантіями для кредитних установ. "Кожне рішення про реструктуризацію кредиту ухвалюється після ретельного аналізу, оскільки у кожного клієнта своя ситуація і її важко вставити в єдині рамки, - каже перший заступник правління "Прокредит Банку" Віктор Пономаренко.- Якщо банк дає кредитні канікули, з нього має бути знято навантаження з оподаткування і формування резервів". Бродський пообіцяв компенсації банкам: "Це може бути пом'якшення вимог до резервування".

 

Для того щоб почати масово надавати позичальникам кредитні канікули, банки просять запровадити канікули і для себе. "Треба дозволити банкам відстрочити виплату відсотків з рефінансування НБУ. Інакше ця ініціатива призведе до збитків банків, і вони не зможуть виконувати свої зобов'язання перед вкладниками", - упевнений голова правління "Індустріалбанку" Леонід Гребінський.

 

"Швидше за все, канікули стосуватимуться СПД, що взяли споживчі кредити", - вважає голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук. Ухвалення закону загрожує активізацією шахрайства. "Є маса випадків, коли позичальники користуються ситуацією, щоб ухилитися від виплат за кредитами. У разі ухвалення такого закону першими ним скористаються не позичальники, у яких виникли справжні труднощі, а фінансові шахраї", - зазначає Пономаренко.

 

Слід зауважити, що звіти міжнародних фінансових груп за 2009 рік показали, що стан українських банків - найгірший не лише з-поміж європейських країн, а й серед майже всіх пострадянських держав. Опублікована фінзвітність з МСФЗ свідчить, що протягом минулого року якість активів українських банків погіршувалася найбільш стрімкими темпами, і на початок 2010 року рівень проблемних кредитів опинився в рази вищим, аніж в інших країнах східноєвропейського регіону.

По материалам РБК-Украина


      ................

Новости партнеров
...
...
...
...
...
Горячие темы
Новости партнеров
 


  
×
Читаем также: